Polatyol Grubu olarak, cumhuriyetin ilk yıllarına uzanan köklü geçmişimiz ve gerçekleştirdiğimiz dev projelerle, Türk ekonomisinin temel taşlarından biri haline gelmeyi başardık.

1930’lu yıllarda Erzurum’da fırın işletmeciliğiyle başlayan, 1960’lı yıllarda kurduğumuz tuğla fabrikamız için aldığımız bir kepçeyle boyut değiştiren ve sonrasında Türkiye’nin en büyük altyapı projeleriyle devam eden, gurur duyulacak bir tarihe sahibiz.

Ailemizin üç farklı kuşağı ve işinin en iyisi profesyonelleri bir çatı altında harmanlayabilen şirketimiz, tüm kademelerde ehil çalışanlarıyla uluslararası iş çevrelerinde takdirle izlenen güçlü bir iş ortağı haline geldi. Faaliyetlerimiz, farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak üzerine kurulu vizyonumuzla küresel bir yapıya dönüştü.

3 kıtada, toplam 9 ülkede, otoyol, baraj, içme suyu, köprü, demiryolu inşa ettik. Halen Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Suudi Arabistan, Umman, Fas, Irak, Kuveyt, Gürcistan ve Katar’da faaliyet gösteriyoruz.

1960’lı yıllardan bu yana inşaat sektöründe kazandığımız büyük tecrübeyi, 2014 yılında Eston Şehir ile gayrimenkul geliştirme sektöründe de değerlendirmeye başladık. İnşaattaki tecrübemizin güzel yansımalarını, kısa zamanda ve açık şekilde, gayrimenkulde de gördük. Eston Şehir, sadece bir başlangıç. Gayrimenkulde sadece Türkiye’de değil, Dünya çapında bir oyuncu olmayı hedefliyoruz.

Bugüne kadar tüm değerlerimize sahip çıkarak, birbirimize güvenip, omuz omuza vererek çalıştığımızda, doğruluktan ayrılmadığımızda, başarılı olacağımızı defalarca kanıtladık. Bugünden sonra da, uzun yıllarda oluşturduğumuz kurum kültürümüz ve deneyimlerimizden aldığımız güçle, yeni pazarlar ve yeni alanlarla coğrafyamızı genişleteceğiz. Giderek güçlenen bir ivmeyle, hem Türkiye’mizi hem Polatyol’u daha ileri taşımaya kararlıyız. 

İbrahim POLAT

Yönetim Kurulu Başkanı

Polatyol Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş